
-
Dr. Porochnavecz Marietta
-
Szakterületek:
- diabetológus, belgyógyász, terhességi cukorbetegség specialistája
-
Specialitások:
- terhességi cukorbetegség megállapítása, kezelése, utógondozása
- prediabetes
- 1-es és 2-es típusú cukorbetegség egyénre szabott korszerű terápia
- szövődmények megállapítása és utánkövetése
Véleményeket a doktornőről itt olvashat >>
Rendelés típusa:
- személyes, rendelői vizit
- távkonzultáció (skype, telefon)
- kizárólag magyar nyelvű, felnőtt ellátás (18 éves kor felett)
-
Év Kiváló Orvosa:
- 2018
- 2019
- 2022
- 2023
- 2024
Online bejelentkezés az myHealzz rendszerével történik, ami regisztrációhoz kötött!
Online bejelentkezés az OrvostKeresek rendszerével történik, ami regisztrációhoz kötött!
dr. Porochnavecz Marietta diabetológus szakmai önéletrajza
dr. Porochnavecz Marietta tanulmányi:
- Semmelweis Egyetem általános orvosi kar
dr. Porochnavecz Marietta szakvizsgái:
-
1975. Belgyógyászat
-
1996. Diabetológia
-
2015 diabetológiai licenc vizsga
dr. Porochnavecz Marietta nyelvismerete:
- német,
- angol alapfok
Publikációk:
- 20 közlemény,
- 16 előadás
dr. Porochnavecz Marietta társasági tagságai:
- Magyar Diabetes Társaság
Panaszok mellyek dr. Porochnavecz Mariettához fordulhat:
- Vércukor ingadozás,
- ”’beállithatatlan „ anyagcsere,
- testsúly növekedés,
- szövődmények okozta panaszok (látásromlás, érzészavarok, lábfájdalom , vesefunkciós eltérések, vérnyomás és pulzusszám eltérések)
1970 óta dolgozom a János Kórházban. 2000- 2008 között részlegvezető főorvosként a Diabetologiai és Endocrin betegségekkel foglalkozó II Belosztályon , majd 2008 óta a II Belosztály Diabetes Szakrendelésén dolgozom. Fontosnak tartom a rendszeres gondozást minden diabetes típusban, aminek része a gyógyszeres th. mellett az életmód therápia ( diéta és mozgás ) A szövődmények irányában végzett rendszeres kontrollt is szükségesnek tartom.
Dr. Porochnavecz Marietta diabetológus magánrendelése Budapesten a Cukorbetegközpontban.
Kapcsolódó cikkeink
A cukorbetegség egyik lehetséges szövődménye a diabéteszes láb, valamint a fekély. Már egy apró sebet is komolyan kell venni, hiszen megfelelő kezelés nélkül könnyen súlyos problémákhoz vezethet. A cukorbetegség világnapja alkalmából készült friss hazai kutatás leírja, milyen ismeretekkel rendelkeznek erről az érintettek, illetve megkérdeztük Dr. Porochnavecz Mariettát, a Cukorbetegközpont diabetológusát arról, miért is okozhatnak gondot a legkisebb sérülések is, és mit takar a diabéteszes láb kifejezés.
Cikkek melyeket mindenképpen olvasson el!
Orvos válaszol
Ez év januárjában voltam diabetológusnál, ahol rendben találtak mindent, és továbbra is 2*500 mg Meforált javasolt szedni. Azóta nem mértem a cukromat, mivel 6 héten keresztül beteg voltam, influenzás, hörghurut, légcsőhurut és kezdődő arcüreggyulladás. Erre kétszer kaptam antibiotikumot, amitől meggyógyultam. E hét szombattól mérem a cukromat, és meglepően magas értékeket mértem, amit eddig nem. Reggeli 9-10, étkezés után, 9-10-12-14.
Nagyon meglepődtem, és most nem tudom, hogy hová forduljak. Várjak egy kicsit, mégerősebben diétázzak, vagy kérjek időpontot újból a Diabetológustól. Még annyit, hogy az elmúlt két hétben Harkányban, és Ráckevén a Gyógyfürdőben töltöttem 3-3 napot.
Pajzsmirigy alulműködésre szedek Euthyroxot. Arra is gondoltam, hogy a gyógyvíz esetleg megkavarta a pajzsmirigy és cukor értékemet.
Vagy mi okozhatja ezt a magas cukorértékeket. Gyógyüdülésem során nagyon sokat sétáltam, úsztam, de órákat tartózkodtam a vízben is.
Hová menjek, várjak-e még egy kicsit, és figyeljem az értékeket?
Kedves Doktornő! Szíveskedjen tanácsaival segítséget adni.
Üdvözlettel: Marika
Ha valakinek lázas állapota, vagy gyulladásos betegsége van rendszerint megemelkedik a vércukor értéke. Ilyenkor nagyon fontos mérni a vércukrát, és esetleg a gyógyszer adagját is szükséges emelni. Fontos lenne tudni a januári laboratóriumi értékeit is pl vérkép, vesefunkció, májfunkció HbA1c értéket.
Diétázni mindig fontos. Gondolom diabetologusa 150-160 g szénhidrát tartalmú diétát javasolt, napi 5 x étkezéssel, meghatározott szénhidrát mennyiséggel.( Reggeli 30 g tízórai 20 g ebéd 50 g, uzsonna 20 g, vacsora 30 /40 g ) Fontos a lassan és gyorsan felszívodó szénhidrátok aránya is az egyes étkezések során.
A gyógyfürdő nem okoz problémát sem a pajzsmirigy sem a cukorbetegség esetén. Remélem ott is volt lehetőség a szükséges diétára. A mozgás mindig jó hatású a cukorbetegeknek.
Javasolom a laboratoriumi kontroll vizsgálat elvégzését, rendszeres önkontrollt néhány alkalommal ( éhhomi, reggeli vagy ebéd vagy vacsora után másfél órával )
Ezeknek az eredmények birtokában forduljon diabetologushoz a további kezelés megbeszélésére.
Üdvözlettel: dr Porochnavecz Marietta
Kapcsolódó oldalak
Páciensek mondták
szívből ajánlom mindenkinek
További véleményekA Doktornő szakmai felkészültsége maximális, az emberi hozzáállása kiváló, az adminisztráció kiváló, szívből ajánlom mindenkinek!